poniedziałek, 15 lipca 2024

Archiwa

ŚRME 013: Śmierć – co jest po drugiej stronie życia?

Śmierć - co jest po drugiej stronie życia?

ŚRME 012: Oto Baranek Boży

Co baranek ma wspólnego z Jezusem? Dlaczego Jezus umarł i jakie to ma znaczenie dla nas? Co wynika ze śmierci ,,Baranka"? Zapraszamy do posłuchania...

ŚRME 010: Luter – 500 lat Reformacji i co dalej?

O co właściwie chodziło Marcinowi Lutrowi? Czy miał rację, czy się mylił? Z czym walczył i co osiągnął? Zapraszamy do posłuchania?

ŚRME 009: Żyje się raz – prawda czy fałsz?

Żyje się raz - prawda czy fałsz? Zapraszamy do wysłuchania...

ŚRME 011: Czym jest boski plan wieków?

Czy wiesz, że... Bóg ma realny, przemyślany i miłosierny plan uratowania i zbawienia ludzkości? W myśl tradycyjnej teorii zbawionych może być tylko ok. 30% ludzi? Plan Boga jest niezwykle optymistyczny dla Chrześcijan i nie tylko?

ŚRME 008: Jaki jest Bóg w którego powinniśmy wierzyć?

Jakie jest imię własne Boga? Jaki jest Jego charakter? Czy Bóg jest łaskawy i współczujący? Zapraszamy do wysłychania...

ŚRME 007: Jerozolima – stolica świata

Jerozolima - stolicą całego świata? Zapraszamy do posłuchania...

ŚRME 006: Chrześcijańskie małżeństwo w Biblii

Jaka jest recepta na szczęśliwe małżeństwo mająca prawie 2000 lat? Jak łagodzić konflikty? Co Biblia mówi o rozwodach?

ŚRME 005: Biblia jako nieomylne boskie objawienie

Dlaczego Biblia jest boskim objawieniem? Skąd wiemy, że jest natchniona i nieomylna? Czy Biblii można wierzyć i stosować się do jej nakazów? Zapraszamy do posłuchania!

ŚRME 004: Dolina suchych kości

Zastanówmy się wspólnie, co miał na myśli prorok Ezechiel, pisząc o tajemniczej dolinie pełnej suchych kości. W jaki sposób połączyć obraz kości obrastających ciałem z powrotem narodu żydowskiego z mroków nieistnienia? Warto posłuchać i poznać niezwykłe początki funkcjonowania ruchu syjonistycznego oraz jego wysiłków mających na celu przywrócenie państwowości Izraela.

ŚRME 003: Kto obecnie rządzi światem?

Czy Bóg faktycznie jest władcą tego świata, skoro wokół obserwujemy tyle zła? Postaramy się odpowiedzieć jaka przyszłość czeka nas wszystkich z punktu widzenia Pisma Świętego.

ŚRME 002: Gdzie są umarli

Czy umarli są świadomi? Jak zrozumieć przypowieść o bogaczu i Łazarzu? Czym jest biblijne piekło? Co się dzieje z człowiekiem po śmierci? Czy możemy mieć nadzieję na wzbudzenie z umarłych?

ŚRME 001: Życie, śmierć i co dalej

Czy śmierć oznacza ostateczny koniec naszej egzystencji? Jakie poglądy są głoszone przez wielu chrześcijan? Czy nauka o wiecznych mękach jest nauką biblijną? Co Bóg objawił nam na ten temat w Piśmie Świętym?
- Sprawdź -

JEZUS WEDŁUG BIBLII

ZŁO WEDŁUG BIBLII